photo #1
photo #2
photo #3
Головна
Історія закладу
Керівництво ліцею
Кадровий потенціал
Матеріально-технічна база
Ділове партнерство
Структура управління Харківським професійним машинобудівним ліцеєм
Наша адреса
ЗНО-2016
Профорієнтаційна робота
Запрошуємо на навчання
Перелік професій
Навчально-виробнича робота
Презентації професій
Діяльність навчального закладу
Методична робота
Інноваційна діяльність
Наша бібліотека
Розклад занять
Спортивне життя ліцею
Виховна робота
Практичний психолог
Керівник фізичного виховання
Наша бібліотека
Поради батькам
Плани роботи
Обдаровані діти
Військово-патріотичне виховання
Ми – нація єдина!
Державні закупівлі
Публічна інформація
Всеукраїнська акція "За чисте довкілля"
Оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні
План заходів з англійської мови Харківського професійного машинобудівного ліцею
Корисні посилання

Історія закладу

Untitled28

Наш заклад знаходиться в історичній  місцевості Слобожанщини, яку ще в середині ХІХ ст. прославив відомий український письменник, громадський діяч і просвітитель Г.Ф. Квітка-Основ’яненко. Саме тут знаходився родовий маєток митця, який довгий час називався Основою. Тому закономірним стає той факт, що місце, де закладалися основні стратегії розвитку української літератури, сьогодні стає осередком професійного зростання молоді, яка отримує путівку в самостійне життя, робить перший крок до омріяної кар’єри.
За період 32-річної діяльності закладу підготовлено більше 8 тисяч професійних робітників, значна частина яких стала працівниками Державного підприємства «Харківський приладобудівний завод ім. Т. Г. Шевченка» з професій машинобудівного профілю.
На сьогодні в ліцеї ведеться первинна підготовка з професій: токар; фрезерувальник; слюсар з ремонту автомобілів; електрозварник ручного зварювання; кухар; перукар (перукар – модельєр).
Ліцей має сучасну матеріально-технічну базу, навчальні кабінети, майстерні та лабораторії, обладнані згідно вимог навчальних програм. Нещодавно створено модернізований кабінет спецдисциплін верстатних професій.  Згідно вимог Державних стандартів методичний кабінет закладу обладнано комп’ютером та мультимедійним проектором, що дозволяють проводити педагогічні ради, конференції та семінари на високому методичному рівні. Бібліотека ліцею комп’ютеризована, кожен учень може опрацьовувати книги в електронному вигляді та отримувати інформацію з мережі Інтернет. Оновлено й модернізовано апаратуру для культурно-масових заходів актової зали, придбано підсилювач звуку та іншу апаратуру для проведення дозвілля молоді.
Для учнів з інших регіонів ми надаємо гуртожиток, оснащений  всім необхідним для повноцінного проживання та якісного навчання.
Вся робота педагогічного колективу ліцею спрямована на реалізацію методичної теми: «Впровадження перспективних методів навчання і виховання з метою якісної підготовки робітничих кадрів».
Для отримання позитивних результатів педагогічні працівники ліцею в своїй діяльності поєднують різноманітні форми та методи навчання. Останнім часом поряд з традиційними все більше практикуються інноваційні педагогічні технології, які сприяють активній пізнавальній діяльності учнів. Нестандартні форми уроків, нетрадиційні педагогічні підходи, форми та методи з використанням ІКТ, мультимедійна складова навчально-виховного процесу нашого закладу роблять його цікавим для сучасного учня, мотивують для досягнення майстерності в обраній професії.
В ліцеї створені всі умови для розвитку здібностей обдарованих учнів. Особлива увага звертається на підготовку учасників до конкурсів та олімпіад із предметів загальноосвітнього циклу та професійного спрямування.
Результатами  цієї роботи за останній час є такі здобутки: на конкурсах професійної майстерності учні нашого ліцею посіли 2 місце у 2009/2010 та 2010/2011 навчальних роках з професії «токар; фрезерувальник», у 2010/2011 – 4 місце з професії «електрозварник ручного зварювання». У 2009/2010 році 1 місце обласного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови виборола учениця нашого закладу. Представники ліцею протягом попередніх навчальних років посідали призові місця на обласних олімпіадах із загальноосвітніх предметів: математики (1 місце), хімії (5 місце) та історії України (5 місце). В 2011/2012 навчальному році  на мовно-літературному конкурсі ім. Т.Г. Шевченка Грицутенко Анастасія зайняла 9 місце, Козлова Ірина 12 місце. В 2012-2013 навчальному році на конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика Зубченко Аліна зайняла 2 місце, Грицутенко Анастасія – 9 місце. На мовно-літературному конкурсі ім. Т.Г. Шевченка Грицутенко Анастасія посіла 11 місце, Зубченко Аліна – 14 місце, Приз Анастасія – 15 місце.
На базі нашого навчального закладу проводяться обласні семінари. У минулому навчальному році ліцей провів два семінари. 6 грудня 2012 року відбувся семінар-практикум для викладачів предмета «Захист Вітчизни» на тему «Теоретично-методологічні засади військово-патріотичного виховання учнівської молоді». 20 грудня 2012 року відбувся семінар-практикум для викладачів з професії електрозварник ручного зварювання на тему «Інноваційні технології навчання – надійний шлях забезпечення якості професійної підготовки».
Силами викладачів та учнів було створено музейну кімнату, що знайомить підлітків з історією закладу та рідного краю, залучає до цікавої пошукової роботи.
Навчання в ліцеї здійснюють досвідчені педагогічні працівники: викладачі І, ІІ, вищої категорії, зі званням «методист» та «старший викладач», майстри виробничого навчання І та ІІ категорії, викладачі фізичного виховання – майстри спорту України.  Кожен педагог постійно підвищує свій професійний рівень, активно займається самоосвітою, готує методичні розробки, які захищає на засіданнях методичної комісії, педрадах, конференціях . Педагогічні працівники ліцею  беруть участь в обласних виставках методичних і дидактичних матеріалів.
Важливим напрямком діяльності ліцею є спортивна, спортивно-масова та оздоровча робота. Для розв’язання цього завдання в закладі постійно проводяться планові спортивні заходи, зокрема, спортивні свята, легкоатлетичний крос, фізкультурно-оздоровчий патріотичний комплекс «Козацький гарт», змагання з ігрових видів спорту, багатоборства, спортивно-оздоровчий туризм та багато іншого.
У вільний час учні беруть участь у вечорах відпочинку, дискотеках, гуртках художньої самодіяльності,  краєзнавчих походах та туристичних поїздках, відвідують музеї та театри міста Харкова.
Керівники груп та гуртків, вихователь гуртожитку, практичний психолог допомагають зорієнтуватись підліткам  у складних     життєвих ситуаціях, в особистих стосунках з однолітками та батьками. Активно впроваджується система нестандартного проведення виховних годин у формі тренінгів за проектом Європейської Комісії/ Британської Ради за темою: «Профілактика ВІЛ/ СНІДу серед молоді».
Учні ліцею мають можливість проходити виробниче навчання та виробничу практику на ПАТ Машинобудівному Заводі «Світло Шахтаря», державне підприємство «Завод імені В.О. Малишева», Фірма «Олімп ЛТД», ТОВ Науково-виробниче об’єднання «Ю Бі Сі-ПРОМО», приватна фірма «Мартекс», ПЕП «Держпром», приватна фірма МОН, салони «Харківський цирульник», «Каприз», «Золота Троянда», «Космос», перукарні «Каскад», «Твій стиль», «Вілена», ТОВ «Боулінг-центр №1», кафе «Хутір», фермерське господарство «Гай», Комбінаті харчування та інших підприємствах регіону. Ділові партнерські стосунки з ПАТ заводом «Світло шахтаря» дають можливість організувати робочі місця, на яких забезпечується висока ефективність проходження виробничої практики з професії «токар; фрезерувальник», «електрозварник ручного зварювання». Майже 98% випускників ліцею отримують первинні робочі місця на підприємствах-замовниках.
Ми пишаємося здобутками наших учнів на виробництві, успіхами кращих з них у вищих навчальних закладах, на широких життєвих дорогах… Випускник ліцею рядовий Гопцій Іван Якович, який народився 1 червня 1965 року в селі Бригадирівка.  Вчився в Харківському ПТУ-30. В армії був снайпером. При виконанні бойового завдання був тяжко поранений, загинув від поранення. За мужність та відвагу нагороджений посмертно орденом Червоної Зірки.

Від нашого порогу пішов у світ боксер-любитель, чемпіон Європи 1998 року, бронзовий призер Олімпійських ігор у Сіднеї 2000 року та Чемпіонату світу 2001 року Сергій Данильченко. Андрій Безпалий – зайняв 1 місце на чемпіонаті України по греблевому слалому в м. Яремче у 2006 році.